„MY JSME Ostrava“ znovu na startu společně s KILPI

Počtvrté v řadě se postaví na start Metrostav Handy cyklo maratonu osmičlenný tým s názvem MY JSME Ostrava. Jedenáctý ročník cyklistické akce o délce 2222 kilometrů, které je potřeba zvládnout za 111 hodin, se koná od 25. do 29. července a vede přes všech 14 krajů České republiky. Akce se účastní smíšená družstva složená ze zdravých i handicapovaných účastníků. Letos spojil ostravský tým své síly s tradičním českým výrobcem sportovního oblečení z Ostravy, značkou KILPI. Patronem družstva je téměř dvouletý Daniel Müller, pro kterého tým závod absolvuje.

Malý Daniel se narodil předčasně a trpí vrozenou vadou – atrézií jícnu. Krátce po porodu postupně absolvoval několik operací včetně zákroků na mozku. Když se po půlroce vrátil domů, bylo to s diagnózou těžké epilepsie a dětské mozkové obrny v podobě centrální spastické kvadruparézy a axiální hypotonie. Kvůli svému zdravotnímu stavu potřebuje malý Daniel, který žije jen s maminkou, intenzivní rehabilitaci a terapie, které mu pomáhají, zároveň jsou ale finančně velmi náročné. 

„Ještě mu nejsou dva a má toho za sebou opravdu spoustu – řadu operací, závažných zdravotních obtíží. Aby měl v následujícím období co nejlepší vyhlídky na co nejkvalitnější život, potřebuje specifickou zdravotní péči, kterou nehradí pojišťovny. Proto jsme si Danečka zvolili jako našeho letošního patrona a na jeho příběh upozorňujeme i veřejnost, aby stejně jako my přispěli na jeho péči. Každá zaslaná částka na zřízený transparentní účet bude v plné výši předána mamince na péči o malého Daniela. Děkuji vám za ni,“ uvedl Dominik Kotula.

Tématem letošního ročníku jsou osobnosti. Trasa závodu povede v našem kraji přes ostravské Petřkovice, které jsou spojeny s významnou českou zpěvačkou Hanou Zagorovou a Frenštát pod Radhoštěm, který je rodištěm skokana na lyžích Jiřího Rašky. V každém kraji České republiky jsou stanoveny dva průjezdní body, kterými musí tým projet. 
Cílem projektu je spojovat lidi a otevírat sport a cyklistiku všem. V každém týmu musí být nejméně jeden handicapovaný závodník, akce je určena amatérům, nadšencům, profesionálům nebo legendám. Startovat mohou ženy i muži. Více informací na METROSTAV HANDY CYKLO MARATON (cestazasnem.cz).
Ostravský tým tvoří osm členů – Dominik Kotula, Silvie Kotulová, Lukáš Franek, Marek Dokoupil, Petr Uhlig, Jan Hanáček, David Pakizer, Olga Petrovna Sorokina, a řidiči týmu - Alois Vaněk a Jakub Kočí.

Tým jede pod záštitou: hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky a náměstka ostravského primátora Aleše Boháče.

Děkujeme našim partnerům – Městská nemocnice Ostrava, DKJG systém a.s., SHAPE steel a.s., Moravskoslezský kraj, ostravskému obvodu Radvanice a Bartovice, INVIRA, KILPI, TEPLOKLIMA s.r.o., ČPP a.s.,
IBIS, H2 WORLD health & beauty, PATRIOT magazín.

Transparentní účet číslo 24022209/2010 s variabilním symbolem 012023.

MY JSME OSTRAVA KILPI.png

Cesta za snem pro náš tým již po čtvrté a letos pro Danečka

Cesta za snem pro náš tým již po čtvrté a letos pro Danečka

Po čtvrté světe div se letos náš tým jede  Cestu za snem a také i letos pro tuto cestu máme svého patrona. Téměř dvouletý Daneček Müller je ten pro koho letos tým MY jsme Ostrava pojede svou cestu za snem. Daneček s maminkou Martinou zůstali již záhy po porodu na tuto cestu sami. Cesta to není jednoduchá a my bychom tímto způsobem rádi upozornili na Danečkův příběh a dali tak dohromady finanční prostředky, které by jim usnadnily a zpříjemnily jejich cetu. Pokud se k nám jakýmkoliv finančním příspěvkem rozhodnete přidát, předem Vám děkujeme. Více k Danečkovu příběhu a také jak přispět najdete zde.

Dan_1.jpg

Náhled transparentního účtu Nadačního fondu MY