OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

2222 km za 111 hodin

7 statečných = jedna cesta, jeden tým

Davča 3.jpg


David Trojek

a příběh slovy jeho mámy Katky

 

V říjnu to bude 32 let, co přišel na svět můj syn David. A od první chvíle, co se narodil, bylo jasné, že bude potřebovat hodně síly na to, aby si život vybojoval. Bohužel se nenarodil zdravý a prognóza dalších dní byla nejistá. David byl ale bojovník a přesně 17. listopadu 1989 jsem si ho poprvé přivezla z nemocnice domů. Nezapomenu však na slova propouštějící lékařky, která mi změnila priority mého života. Řekla, že stav dítěte není příznivý a diagnóza, kterou David má, je trvalá, neléčitelná, velmi omezující kvalitu života a děti se obvykle nedožívají ani školního věku. Proto jsem se rozhodla si každou chvíli se synem maximálně užít. Byla jsem vděčná za každý den spolu, za každý rok a vždy v den jeho narozenin jsem si tajně přála a prosila o další báječný společný rok naplněný radostí a štěstím. David projevil neskutečnou sílu překonat všechny překážky, které mu osud nadělil. Týdny a měsíce v nemocnicích, kdy jsme měli život jako na houpačce, střídala radost ze společných prožitků třeba na vyhřátých plážích u moře.

Navzdory osudu, s pokrokem medicíny, s pomocí lékařů i rodiny a přátel a samozřejmě díky Davidově silné vůli se prognózy lékařů o délce Davidova života nenaplnily. Nicméně mohu říct, že ačkoliv na vozíku, prožívá David kvalitní a šťastný život. Užijeme si spolu spoustu dobrodružství i legrace a všechny překážky, které nám osud staví, bereme jako výzvu být lepší a silnější.

 

Kateřina Tomanová

Davidův příběh nás velmi zaujal a proto jsme se rozhodli pro něj jako pro patrona našeho týmu při letošní cestě za snem. Jelikož Davidův vozík již nevyhovuje jeho potřebám rozhodli jsme se založit sbírku na pořízení nového, který bude vyhovovat jeho současným potřebám. Davidovi můžete přispět také vy a to na transparentní účet: 240222091/2010 pod variabilním symbolem: 022021. Požadujete li na váš dar darovací smlouvu vyplňte kontaktní formulář zde.  Do poznámky napište číslo účtu z kterého jste dar zasílali. 

Pro větší pohodlí platby můžete také využít možnost naskenováním QR kódu. Částka v QR kódu je přednastavena na částku 100 Kč, kterou si následně můžete po naskenování upravit dle Vašeho požadavku.

qr platba pro Davida.jpg

Děkujeme Vám za Davida a jeho mámu, 
tým MY JSME OSTRAVA 

Zbývající čas do startu

Náhled transparentního účtu Nadačního fondu MY